Attīstība

  Savstarpējās diskusijās par lietām un notikumiem, arī akadēmiskajos darbos, mēs pārsvarā izsakām jau kaut kur dzirdētus citu cilvēku secinājumus un viedokļus. Pēc vajadzības esam iemācījušies “staipīt” no galvas iemācītas pareizas frāzes un tās mēģinām citēt kā savas, kas savā ziņā ir kā apzināta vai neapzināta nodarbošanās ar plaģiātismu. 
  Vēl tukšāk, ja cilvēks savas miesīgās dzīves noslēgumā nāk pie atziņas, ka ir nodzīvojis pseido dzīvi. 
  Vienīgais oriģināls - mūsu pašu piedzīvotais, izjustais, izpriecātais vai izsāpētais, kas citiem tā arī paliks tikai kā skaņa vai teorētiska nojausma.
  Es iepriekš ar nelielu smaidu esmu uzlūkojis dienasgrāmatu rakstītājus, bet esot misijas kalpošanā Indijā sapratu, ka daudzi ikdienas notikumi ļoti ātri “izkrīt” no atmiņas. Pirmo reizi savas dzīves laikā dažos teikumos sāku pierakstīt tur notiekošo tieši tādā veidā un tekstā, kā tobrīd domāju, jutu, sapratu.
  Ar šiem misijas kalpošanas dienu pierakstiem nemazākā mērā nepretendēju uz kaut ko “wow”, bet varbūt mans oriģināls iedrošinās kādu pamēģināt būt Kristus Baznīcas kalpošanas kopībā ar brāļiem un māsām Indijā, tā savukārt piedzīvojot savu oriģinālu pilnīgi atšķirīgā kultūrā, kristīgās ticības praktizēšanā neierastā kontekstā un nodrošinājumā. 

‌Daži fragmenti no pierakstiem:

Nu ko, sākam otro gadu? (II kalpošanas gads 04.01.2013. 27.02.2013.)                                   

*04.01. -  viss sākas kaut ka nemanot, bet vairāk kā pašsaprotami. Lidosta… nākamā… Lidojums samērā mierīgs. Dažbrīd cemme par meiteņu skaļo runāšanu.

*05.01. – Delī lidosta nemaz pēc Āzijas, bet lidojums ar Air India gan atšķīrās no ierastā - īsts kovbojnieks, kratās kā veca kravas mašīna pa kartupeļu vagām… Čennajā viss jau zināms un, protams, sagaidīšana, 5 stundas uz Kalpoondi un, tiešām, it kā atgriešanās mājās jeb tā kā nekur nebūtu bijis. Vietējie izskatās, ka gatavojušies un priecīgi... Diezgan laicīgi pie miera.

‌*06.01. - naktī arā trobele, bet netraucēja, jo zinu, kā ta vienmēr laikā pirms Pongel. 
‌Galvenie plānotie darbi un uzdevumi šajā reizē:
‌1) tamilu valoda;
‌2) darbs ar evaņģēlistiem un mācītājiem;
‌3) aktivitātes ar puikām(filmas, futbols, spēles, zīmēšana);
‌4) zemes apstrādāšana.

‌*07.01. - gulēju kā bērns...Pusdienas kopā ar darbiniekiem... 1 kolorīts vīrs augšā kaut ko ļoti izteiksmīgi skaidro... Vienojāmies par Bībeles stundām.

*08.01. -  šonakt ļoti slikti gulēji, murgi, pat nokavēju brokastis ar visiem kopā…Dodamies pie zemnieka Xsavia… Bišku uzsprāgu par Amosa funktieri un rīcību kalpošanā bez izpratnes un vēl ļaunāk – naudas dalīšanā pēc dievkalpojuma, ar to pievilinot ļaudis, nevis ar evaņģēlija vēsti pieved Kristum.

‌* 09.01. - laikam pamazām ieeju ritmā, jo šorīt bija diezgan viegli piecelties... Uhh! 1.Bībeles stunda beigusies. Grūti.... Kad kaķis nav mājās, tad peles danco pa galdu. Visi uz Coonoor, mēs pa māju. 

*10.01. -  tāds neliels klusums centrā, brokastoju vienatnē, bet ar Mary asajiem ēdieniem... Jauks piedzīvojums pastā, kā vecās filmās. Teica, ka mājnieki vēstuli saņems pēc 4 dienām… Lietus nav lijis 6 mēnešus, lopiņus izkauj, jo nav ko ēst. Cilvēkiem arī krietni grūtāk... Pamazām sāku vairāk novērtēt MK I bausli, gribētos to izprast līdz sirds dziļumiem. Pusdienās kaut kas ļoti, ļoti ūgunīgs, kopā ar saldu, garšīgi. … Ļoti žēl, ka sarunā ar mājniekiem uzsprāgu. Nezinu kāpēc tā. Vajadzētu, taču, priecāties, ka ir iespēja aprunāties ar mīļajiem, tā vietā pilnīgi izsists par vienkāršām lietām.

‌*11.01. - Bībeles stundas ieiet savā ritmā un saprašanā. Ceru, ka tie 5 saprotamie vārdi šiem ļaudīm būs par celsmi... Ir forši izlīgt ar sievu... Mazliet "lēģere" režīms, bet nekur arī negribas ne iet, ne braukt. Šogad kaut kā mierīgi pirms Pongel svētkiem. ...Vakarā puikas mācās matemātiku, man māca runāt tamilu valodā...‌ 

Rekvizīti ziedojumiem

       
Annas Irbes Latvijas evaņģēliski
luteriskās Baznīcas Indijā
atbalsta fonds

Reģ. nr.:  40008224954

Konts:  Nordea Bank
          IBAN                                            Valūta
        LV69 NDEA 00000 8419 1430      EUR
        LV09 NDEA 00000 8419 1443      USD
        LV46 NDEA 00000 8419 1456      GBP

‌           

‌Juridiskā adrese:     "Kalnozoli"
‌                           Raiskuma pag.,
‌                           Pārgaujas nov.,
‌                                 LV-4146
‌                                  Latvija 

Kontakti


Kontaktpersona
mācītājs Gints Polis
Mob.t. nr.:  +371 28301530
E-pasts:  indija@misija.lv


‌            


©2014